Про центр
Медичний Центр «Анадолу» – сучасна багатопрофільна лікарня в Стамбулі, яка була створена та працює за підтримки всесвітньо відомої клініки Johns Hopkins Medicine із США. Завдяки стратегічному партнерству вона проводить лікування за високими американськими стандартами та має безперебійний доступ до передових інновацій, найвищого досвіду та новітніх світових технологій. Відділення онкогематології в Медичному Центрі «Анадолу» є одним із найбільших центрів трансплантації кісткового мозку в Європі. Щорічно тут проводиться понад 250 пересадок у пацієнтів віком від 16 років і більше, а загалом було виконано понад 3.000 ТКМ з 2010 до 2022 року. Протягом багатьох років наш центр займається успішним лікуванням лейкозу та інших онкогематологічних захворювань за допомогою новітніх методів та технологій, мультидисциплінарної команди фахівців та пацієнтоорієнтованого підходу. Більше інформації про медичний центр «Анадолу» ви можете знайти на нашому сайті: www.anadolumedicalcenter.com.ua
Центр трансплантації кісткового мозку включає:

Поліклініку та Стаціонарне
відділення

Лабораторію гемоферезу

Лабораторію кріоконсервації та обробки стовбурових клітин

Лабораторію проточної цитометрії та молекулярної гематології

Лабораторію
HLA-типування тканин

Лабораторію ПЛР

Команда Центру трансплантації кісткового мозку
6 лікарів
4 біологи
32 медсестри
2 медсестри-координатори пацієнтів
3 медсестри аферезу
8 санітарних працівників
2 фінансисти
1 менеджер бази даних
Професор Зафер Гюльбаш

Отримати безкоштовну консультацію!

  Кількість трансплантацій за видами
  Види трансплантацій
  2010 - 2022 рік
  Аутологічна
  1753
  Алогенна (HLA-сумісна)
  560
  Алогенна від неспорідненого донора
  464
  Гаплоідентична
  284
  ВСЬОГО
  3061
  Україна
  Алжир
  США
  Лівія
  Росія
  Казахстан
  Білорусь
  Молдова
  Romania
  Косово
  Болгарія
  Македонія
  Албанія
  Грузія
  Азербайджан
  Узбекістан
  Туркменістан
  Іран
  Ірак
  Бахрейн
  ОАЕ
  Лівія
  Алжир
  Показання щодо трансплантації кісткового мозку

  • Гострий мієлобластний лейкоз
  • Гострий лімфобластний лейкоз
  • Неходжкінська лімфома
  • Лімфома Ходжкіна
  • Множинна мієлома
  • Мієлодиспластичний синдром
  • Хронічний мієлолейкоз
  • Хронічний лімфолейкоз
  • Апластична анемія
  • Нічна пароксизмальна гемоглобінурія
  • Первинний амілоїдоз
  • Рак яєчка, рак яєчників, Саркома Юінга
  • Спадкові захворювання
  • Аутоімунні захворювання

  Види трансплантації кісткового мозку
  Алогенна трансплантація кісткового мозку

  донором виступає представник сім’ї, переважно першого ступеня спорідненості. Якщо кістковий мозок найближчих родичів не підходить, тоді у спеціальному банку донорів підбирається людина з максимально відповідним матеріалом.

  Аутологічна трансплантація кісткового мозку

  донором є сам пацієнт. Проводиться під час ремісії або, якщо новоутворення не поширилося на внутрішні структури. Виконується забір та заморожування стовбурових периферичних гемо-поетичних клітин або безпосередньо кісткового мозку.

  Процес трансплантації кісткового мозку

  Процес пересадки кісткового мозку включає ряд етапів, від початкового рішення про трансплантацію, до трансплантаційної оцінки стану пацієнта, інтерналізації (введення трансплантата) до тривалого спостереження після виписки.

  Первинна оцінка
  стану пацієнта

  Планування лікування

  Підготовка до трансплантації

  Передтрансплантаційна хімієтерапія/променева терапія

  Трансплантація стовбурових клітин

  Період приживлення трансплантата

  Одужання після приживлення

  Довгострокове спостереження після одужання

  Про лікаря

  Відгуки пацієнтів

  Просто напишіть нам та фахівці одного з найкращих медичних центрів світу допоможуть Вам!

  Провідні лікарі медичного центру «Анадолу» нададуть Вам безкоштовну консультацію щодо захворювання та запропонують індивідуальний план лікування.

  Послуги для наших пацієнтів
  Безкоштовне надання другої медичної думки лікарів протягом 48 годин
  Особистий координатор та перекладач 24/7
  Безкоштовні послуги перекладача під час візитів до лікарів у клініці
  Безкоштовний трансфер з/до аеропорту
  Організація перельоту, проживання та візового процесу
  Запис на прийом до лікарів
  Регулярний контроль по поверненню додому, віддалені консультації з лікарем
  Телеконференції між українськими та турецькими лікарями
  Часті питання

  Кістковий мозок є м’якою, губкоподібною тканиною, розташованою всередині кістки. Він містить клітини, які називаються гемопоетичними або кровотворними стовбуровими клітинами.

  Гемопоетичні клітини можуть ділитися, щоб утворювати більше кровотворних стовбурових клітин або розвиватися для створення червоних кров’яних клітин – еритроцитів, білих кров’яних клітин – лейкоцитів, тромбоцитів. Більшість гемопоетичних стовбурових клітин (ГСК) знаходяться в кістковому мозку, проте невелика їх кількість також є і в пуповинній та периферичній крові.

  Для трансплантації можуть бути використані клітини, одержані з будь-якого вищезгаданого джерела.

  Пересадка кісткового мозку або периферичних стовбурових клітин крові – це лікування з використанням високих доз хімієтерапії та/або променевої терапії для пригнічення пошкоджених стовбурових клітин з подальшим заміщенням на здорові (донорські або власні).

  Аутотрансплантація: Пересадка власних стовбурових клітин пацієнта.

  Сингенна трансплантація: Пересадка шляхом одержання стовбурових клітин від однояйцевих близнюків.

  Алогенна трансплантація: Пересадка шляхом отримання стовбурових клітин від братів та сестер, батьків. При необхідності трансплантація може проводитися від несумісного донора.

  Спочатку пацієнт отримує передтрансплантаційне лікування – високодозну хімієтерапію та/або високоінтенсивну променеву терапію. У середньому її тривалість становить близько тижня. Після цього пацієнту вводять раніше зібрані здорові стовбурові клітини. Цей метод дозволяє стимулювати самостійне відновлення стовбурових клітин, пошкоджених під час терапії.

  Під час процедури збирання стовбурових клітин є ризик, що разом зі здоровими клітинами можуть бути отримані патологічні клітини. Якщо вони потраплять у матеріал трансплантата і надалі будуть введені пацієнтові разом зі здоровими клітинами, це може призвести до рецидиву захворювання.

  При алогенній пересадці пацієнт також отримує частину імунної системи донора, що є перевагою методу. Однак алогенна трансплантація пов’язана з ризиком несумісності імунних систем. Це може призвести до реакції імпланту проти господаря (РТПХ), коли імунна система донора атакує організм реципієнта. В цьому випадку існує ризик пошкоджень печінки, шкіри, кісткового мозку і кишківника.

  Лікарі використовують стовбурові клітини донора, які максимально схожі із клітинами пацієнта. Для цього вони аналізують сумісність HLA-антигенів у донора та пацієнта (білкові нитки, які представлені на поверхні практично всіх клітин людини). Чим вища їхня сумісність, тим більші шанси на успішне приживлення донорських клітин в організмі пацієнта та менший ризик розвитку реакції «трансплантат проти господаря» (РТПГ).

  Насамперед це близькі родичі (особливо брати та сестри). Однак тільки у 25-35% пацієнтів є повністю HLA-сумісні родинні донори.

  Якщо в сім’ї немає відповідного кандидата, то пошук проводиться серед неспоріднених донорів. Медичний центр «Анадолу» тісно співпрацює з Турецьким банком донорів, який допомагає знайти повністю сумісного донора протягом 1,5-2 місяців. Якщо пошук не дає результатів, клініка звертається до Міжнародного банку донорів.

  Однояйцеві близнюки також мають однакові HLA-антигени, тому ідеально підходять як донори. Однак їх кількість не така велика, що робить сингенні трансплантації рідкісним явищем.

  Спочатку донору робиться місцева анестезія або загальна седація, після чого за допомогою спеціальної голки у нього робиться забір стовбурових клітин кісткового мозку тазової кістки. Збір матеріалу триває близько години. Отриманий кістковий мозок очищають від фрагментів кістки та крові, за необхідності додають до нього консервант. Після цього його заморожують, щоб зберегти стволові клітини до трансплантації. Цей метод відомий як кріоконсервація. З його допомогою клітини кісткового мозку можуть зберігатися протягом кількох років.

  Стовбурові клітини периферичної крові отримують з донорської крові за допомогою спеціальної процедури, яка називається «аферез» або «лейкаферез». Для цього донору необхідно попередньо протягом 4-5 днів приймати спеціальні препарати, щоб збільшити кількість стовбурових клітин у крові. Потім проводиться забір крові для аферезу з великої вени на руці або за допомогою центрального венозного катетера (гнучка трубка, вміщена в широку вену в області шиї, грудей або тазу). Аферез зазвичай займає від 4 до 6 годин. Під час процедури спеціальний прилад фільтрує стовбурові клітини крові. Потім кров вводять донору, а зібрані стовбурові клітини заморожують до моменту пересадки.

  Зазвичай паркан кісткового мозку не викликає проблем у донора, оскільки кількість вилученої речовини дуже мала. Більшість ускладнень пов’язані з використанням анестетиків. В області збирання кісткового мозку може відчуватися припухлість та затвердіння протягом кількох днів. Донор може відчувати втому протягом цього часу. Кістковий мозок донора зазвичай відновлюється протягом кількох тижнів. Однак цей період може змінюватись. Деякі люди повертаються до нормального життя протягом 2-3 днів, а іншим потрібно 3-4 тижні, щоб відновити свої сили.

  Аферез зазвичай не викликає серйозного дискомфорту. Донор може відчувати невелику слабкість, тремтіння, оніміння губ і судоми рук. При цьому в такому випадку не потрібна анестезія. Тільки препарати, які використовуються для вивільнення стовбурових клітин, можуть викликати кісткові, м’язові та головні болі, втому, нудоту, блювання та/або проблеми зі сном. Побічні ефекти зазвичай проходять через 2-3 дні після прийому останньої дози ліків.

  Після потрапляння в кровоносну систему стовбурові клітини осідають у кістковому мозку, де починають виробляти червоні кров’яні клітини, лейкоцити та тромбоцити. Вони зазвичай починають працювати через 2-4 тижні після трансплантації. Лікарі стежать за цим процесом за допомогою регулярних аналізів крові. Повне відновлення імунної системи займає набагато більше часу – від кількох місяців у пацієнтів після аутотрансплантації та до 1-2 років для алогенної та сингенної трансплантацій.

  Основний ризик – це підвищена сприйнятливість пацієнта до інфекцій та кровотеч через високодозну/високоінтенсивну терапію. У цьому випадку лікарі можуть призначати антибіотики для профілактики та лікування інфекційних захворювань. Для зниження ризику розвитку кровотечі пацієнту може знадобитися переливання тромбоцитів, а лікування анемії – червоні кров’яні клітини.

  Пацієнти, які піддаються пересадці кісткового мозку і трансплантації стовбурових клітин периферичної крові, можуть відчувати короткострокові побічні ефекти – нудоту, блювання, втому, втрату апетиту, виразки в ротовій порожнині, випадання волосся і шкірні реакції. Можливі довгострокові побічні ефекти, як правило, пов’язані з передтрансплантаційною хімієтерапією та променевою терапією. Вони включають безпліддя, виникнення катаракти, вторинної онкології, пошкодження печінки, нирок, легень та/або серця. Ризик ускладнень та їх тяжкість залежить від лікування та заздалегідь обговорюються з пацієнтом.

  Міні-трансплантація – це один із видів алогенної трансплантації, який також називається «немієлоаблятивна трансплантація» або «трансплантація зменшеної інтенсивності». Цей метод передбачає проведення низькодозової хімієтерапії та низькоінтенсивної променевої терапії перед трансплантацією. Завдяки цьому кістковий мозок пацієнта руйнується не в повному обсязі, а частково. Однак проведеного лікування вистачає для того, щоб зменшити кількість патологічних клітин та придушити імунну систему для запобігання відторгненню трансплантата.

  На відміну від традиційних методів, у цьому випадку клітини донора та пацієнта продовжують спільно існувати протягом короткого проміжку часу після трансплантації. Коли кістковий мозок починає виробляти кров, донорські клітини вступають у реакцію “трансплантат проти пухлини” (ТПО) і знищують патологічні клітини, що збереглися після курсу передтрансплантаційної терапії. Для посилення ефекту пацієнту можуть запровадити білі кров’яні клітини донора. Ця процедура називається “вливання донорських лімфоцитів”.

  На цей час проводяться різні клінічні дослідження, спрямовані на оцінку ефективності даного методу в лікуванні різних видів раку, включаючи лейкемію, лімфому, множинні мієломи та інших видів онкогематологічних захворювань.

  Hero image
  Контакти
  Медичний центр Анадолу
  (Стамбул, Турція)
  Адреса

  Cumhuriyet Mah., 2255 Sokak No:3, Gebze 41400 Kocaeli, TURKEY

  Сайт Медичного Центру

  www.anadolumedicalcenter.com.ua

  Отримати безкоштовну консультацію!